Filmy online

Švajčiarsky Robinson (1960)

Švýcarský RobinsonObľúbená knižka Johanna Wyss Švajčiarsky Robinson (1812, česky naposledy 1999) bola inšpirovaná klasickým dielom Daniela Defoea o osudoch stroskotanca Robinsona Crusoea. Autor ju napísal predovšetkým ako zdroj rád a ponaučenie pre vlastné deti, ale postupom rokov sa Švajčiarsky Robinson o rodine s tromi deťmi, ktorá sa v čase napoleonských vojen chce vysťahovať z rodného Švajčiarska na Novú Guineu, stal jednou z najpopulárnejších kníh u všetkých generácií.
Vzniklo tiež najmenej desať filmových a televíznych adaptácií, pričom najznámejšie a tiež najpodarenejšie verzia je z roku 1960, natočená Štúdiom Walta Disneyho. Jej réžiou bol poverený anglický tvorca Ken Annakin (1914-2009), ktorý už predtým nakrúcal Disneyovské historické zábery (Príbeh Robina Hooda a jeho družiny, Meč a ruže), adaptácia známych predlôh (Traja muži v člne) a neskôr sa preslávil klasickými tituly Najdlhšia deň a Báječní muži na lietajúcich strojoch.
Štúdio venovalo na výrobu snímke veľkorysý rozpočet
(bol plánovaný ako vianočný film roka 1960) a náležitú pozornosť venovalo aj hereckému obsadeniu, v ktorom vedľa Johna Mills a Dorothy McGuireové v úlohách rodičov figurovali aj populárne predstavitelia z radov nastupujúcej generácie (James MacArthur, Tommy Kirk a Kevin Corcoran).
Za zmienku ešte stojí účasť významného japonského herca Sessua Hayakawa (oi veliteľ zajateckého tábora v Mostu cez rieku Kwai), ktorý pôsobil v Hollywoode už od čias nemého filmu a ktorý tu v jednej zo svojich posledných rolí stelesnil vodcu malajských pirátov.
Natáčalo sa v krásnom prostredí ostrova Tobago a v štúdiách Pinewood neďaleko Londýna.

Ďalšie informácie

Kategória: Dobrodružný / Rodinný
Dĺžka filmu: 121 min
Rok: 1960
Pôvod filmu: USA
Ostatné názvy:

Obsadenie filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 56%
Hodnocení uživatelů: 76%
Rozdíl hodnocení: -20%

Švýcarský Robinson ke stažení zdarma

Stáhnout Švýcarský Robinson

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: czshare, www.rapidshare.com, www.uloz.to, megaupload, megashares, badongo, savefile atd…


Tento záznam bol zaslaný Dobrodružný, Rodinný a označený . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.