Filmy online

Mesačný archív: Január 2012

Maestro (2005)

MaestroVtáčie spevák sa pripravuje na svoje vystúpenie za pomoci robotického asistenta. Tento krátky animovaný film bol nominovaný na Oscara a okrem ďalších cien získal napr cenu Hermíny Týrlové na medzinárodnom festivale v Zlíne.

Krátky detail

Kategória: Krátkometrážní / Animovaný
Čas: 5 min
Vydané roku: 2005
Pôvod: Maďarsko
Známe aj pod názvami:

Vo filme účinkovali

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 93%
Hodnocení uživatelů: 100%
Rozdíl hodnocení: -7%

Maestro ke stažení zdarma

Stáhnout Maestro

Ostatné webové stránky na ktorých môžete nájsť filmy na stiahnutie zdarma: : megaupload, sharerapid, hotfile, www.uloz.to, czshare, megashares, warezforum atd…

Vložil Animovaný, Krátkometrážní | Štítek , | Zanechať komentár

Čierne mesto (TV film) (1971)

Černé město (TV film)Kramer, najvyššej sudca mesta Levoče zastrelí psa podžupana Gorgeyho. Gorgey sa pomstí v zúrivosti zastrelením Kramera. Senát mesta Levoče vyhlási smútok dovtedy, kým nedostanem pred sudánsky podžupan. Film bol nakrútený v Levoči, Banskej Bystrici v Topoľčanoch av Telči. Film je o láske, smrti a dejinách horného Uhorska v časoch kuruckých vojen podľa románu Kálmána Mikszátha.

Ďalšie informácie

Kategória: Drama
Dĺžka filmu:
Vydané v roku: 1971
Pochádza z: Maďarsko
Známe aj pod názvami:

Réžia a herci

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 96%
Hodnocení uživatelů: 84%
Rozdíl hodnocení: 12%

Černé město ke stažení zdarma

Stáhnout Černé město

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: www.uloz.to, warezforum, badongo, filefront, savefile, www.rapidshare.com, warforum atd…

Vložil Dráma | Štítek | Zanechať komentár

Každý deň odvahu (1964)

Každý den odvahuExistenciálnu štúdie mladého robotníka, ktorý našiel zmysel života v politickej angažovanosti a po kritike kultu osobnosti hľadá východisko z ťažkej morálnej krízy, vypovedá o roztrpčenosti generácie "podvedenej históriou". Schormův debut bol intenzívny provokáciou k zamysleniu sa nad morálnou skazenosťou doby (po osobných výhradách prezidenta Novotného sa film dostal do kín s ročným oneskorením, cena kritiky, ktorá mu bola potom udelená, bola na príkaz oficiálnych miest utajená, nesmela byť publikovaná a film bol odstavený ). Celý svet okrem Jardu je mravne a ľudsky spustošený, pretože na lži a sebaklamu nie je možné nič ľudsky hodnotného vystavať. Z prázdna dezilúzie sa škerí iná viera, ktorá akoby zvyšuje nihilistický výsmech akémukoľvek nadosobnímu cieľu. Schorm pritom svojím hrdinom nepohŕda, pretože i napriek jeho omyly rozumie jeho trápenie. História krutého vytriezvenie z ideálov, ktoré sa ukážu byť vierou v šikovne namaľovaný plagát, je výstražným mravným apelom: kto potláča hlas svedomia, sám sa odsudzuje k trpkému osudu stroskotanca.
Mimoriadnym talentom 60. rokov sa ukázal byť Evald Schorm, ktorý hneď svojou prvotinou Každý deň odvahu rozbúril verejnú mienku. Prvýkrát sa s takou otvorenosťou niekto dotkol rúcajúcich sa ideálov. Hrdinom je mladý robotník Jarda (Jan Kačer), niekdajší svazácký funkcionár, ktorý si zvykol schematické, čiernobiele uvažovania, jedine v práci videl zmysel svojho života. Zastihuje ho však v situácii, kedy prestáva rozumieť dianie okolo seba, nechápe, prečo jeho viera a nadšenectví sa stáva predmetom nepochopenia a výsmechu. Nechápe, že okolo neho sa zmenil svet, zatiaľ čo on ustrnul v dávno prekonaných frázach. Stále by chcel ísť príkladom, ale svojimi snahami provokuje, zostáva nepochopený aj svojimi najbližšími, na holičkách ho nechávajú aj niekdajší spolustraníci, ktorí si z neho urobili výstavný zástavku svojich úspechov. Schorm sa však pozerá nestranne. Vidí, ako "švejkování" a ležérnosť sa stávajú bezděkým životným štýlom, ako opovržlivo prejavovaný nesúhlas so zprofanovanými metódami vôbec nemusí viesť k hodnotnejšie náprave.

Užitočné info

Zaradenie: Drama
Dĺžka filmu: 87 min
Rok: 1964
Pôvod: Československo
Ostatné mená filmu:

Obsadenie filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 77%
Hodnocení uživatelů: 99%
Rozdíl hodnocení: -22%

Každý den odvahu ke stažení zdarma

Stáhnout Každý den odvahu

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: sharerapid, warezforum, hotfile, www.uloz.to, megashares, czshare, badongo atd…

Vložil Dráma | Štítek , | Zanechať komentár

Shao Lin zui ba quan (1982)

Shao Lin zui ba quanNeznámy mladík unesie dcéru lokálneho bosa a majstra bojových umení. Zároveň sa na scéne objavuje záhadný jednoruký muž, ktorý postupne likviduje majstrovej pohůnky. Unesená dievča zistí, že jej väzniteľov je syn starého majstra, ktorého jej otec zabil a jeho vdovu dohnal k samovražde. Syn starého majstra bol ale zachránený opitým pobudne, ktorý ho naučil Drunken štýl. Teraz sa vracia na miesto svojho detstva, aby pomstil smrť svojich rodičov a spojil sa s jednorukým bojovníkom. Jeho pomsta ale môže zničiť život dievčaťa, ktoré miluje.

Ostatné informácie

Zaradenie: Akční
Čas: 83 min
Vydané v roku: 1982
Pôvod filmu: Hong Kong
Ďalšie mená filmu:

Obsadenie filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 10%
Hodnocení uživatelů: 19%
Rozdíl hodnocení: -9%

Shao Lin zui ba quan ke stažení zdarma

Stáhnout Shao Lin zui ba quan

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: www.uloz.to, sharerapid, www.rapidshare.com, megaupload, warforum, badongo, megashares atd…

Vložil Akčné | Štítek , | Zanechať komentár

Bavorák (2003)

BavorákNočnými ulicami Moskvy sa rúti čierne BMW ujíždějící prenasledovateľom. Reťazec osudových udalostí, končiaci streľbou, postavil štyroch priateľov mimo zákon. V živote bez pravidiel pre nich niet cesty späť a čierny bavorák – silný a spoľahlivý automobil, ktorý sa im stal domovom, hrdinov odváža ďaleko od Moskvy, do neľútostného vyhnanstva ruských nekonečných diaľav …

Krátke info

Sekcia: Krimi / Drama / Akční
Čas: 110 min
Vydané v roku: 2003
Pôvod filmu: Rusko
Známe tiež ako:

účinkujúci

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 86%
Hodnocení uživatelů: 95%
Rozdíl hodnocení: -9%

Bavorák ke stažení zdarma

Stáhnout Bavorák

Ostatné stránky na akých je možné nájsť filmy na stiahnutie zdarma:: megaupload, warforum, www.uloz.to, megashares, filefront, sharerapid, hotfile atd…

Vložil Akčné, Dráma, Krimi | Štítek , | Zanechať komentár

Hitlerove deti (TV seriál) (2000)

Hitlerovy děti (TV seriál)Nikdy nebola mladá generácia totalitným režimom tak kompletne převychovávána, ako za Hitlerovej Tretej ríše. Vo veku 10 rokov deti vstupovali do Jungvolk, v 14 rokoch potom do Hitlerjugend av 18 rokoch vstupovali do strany NSDAP, vojska, SA a SS.
Toto je prvý komplexný dokumentárny portrét mládeže v Tretej ríši. Za pomocou hlbokých svedectvo a skôr nepublikovaných archívnych materiálov dokument ukazuje, ako Hitler uspel v ovládaní "jeho detí" vďaka rokom manipulácie.

1. Zvedenie (Verführung / Seduction)
Dokumentárny film založený na zážitkoch a osudoch detí, ktoré nacistický režim ideologickým vymývaním mozgov prinútil vstúpiť do totalitných mládežníckych organizácií. Osobné spovede ukazujú mechanizmy, ktorými si totalitnej moc získava až fanatickou poslušnosť a oddanosť zmanipulovaných más a vernosť detskej duše.

2. Oddanosť (Hingabe / Dedication)
Na základe dobových dokumentov a výpovedí pamätníkov zachytáva dokument cieľavedomú výchovu detí k vernosti a oddanosti vodcovi a nemeckej ríši v rámci Hitlerjugend. Pôsobivá ukážka toho, ako je totalitný režim schopný zneužiť detské duše pre svoje obludné ciele.

3. Výchova (Zucht / Education)
Akú rolu mala mládež a deti v Hitlerovom Nemecku av Hitlerovom pláne budúceho Nemecka. Na aké miesto mali nastúpiť mladí árijští Nemci a ako prebiehala výchova mladých nemeckých elít, ktoré mali v budúcnosti obsadiť dôležité politické posty? Úryvky z dobových propagandistických filmov, prejavov nacistických politikov opäť sprevádza autentickej výpovede svedkov, ktorí túto dobu zažili na vlastnej koži, pretože boli tzv "Hitlerovými deťmi".

4. Vojna (Krieg / War)
Dokument opisuje, ako sa menila role mládeže
v Tretej ríši, keď prišla vojna.
Podľa
Hitlera 100 detí nahradí 70 vojakov. Členovia Hitlerjugend boli nasadzovaní do nebezpečných akcií na domácej fronte. Malé deti boli vysielané na vidiek, kde absolvovali tvrdú brannú výchovu v detských táboroch. Ako bolo ľahké zmanipulovať mäsu mládeže Tretej ríše a využiť ich ako lacnú a nadšenou pracovnú silu pre "konečné víťazstvo". Tí, ktorí túto dobu zažili, sa nám pokúsi svojimi autentickými výpoveďami trochu priblížiť odpoveď na otázku, ako sa toto všetko mohlo stať.

5. Obetovanie (Opferung / Sacrifice)
Hoci sa blížil koniec vojny, do tvrdých bojov a dokonca aj na front boli povolávané čím ďalej tým mladšie ročníky. Členovia Hitlerjugend bojovali až do posledných dní, okrem iného boli nasadzovaní aj na obranu Berlína. Ich boj bol na mnohých miestach veľmi tvrdý. Ich detská naivita bola zneužívaná v čase, keď skúseným vojakom bolo už dávno jasné, že porážka sa blíži. Celá jedna generácia detí bola obetovaná, len preto, aby bola vojna predĺžená o pár dní. Jadrom dokumentu sú ako vždy autentické výpovede svedkov vtedajšej doby. Strhujúci dokument o tom, ako málo podstatný bol pre nacistický režim ľudský život.

O filme

Kategória: Dokumentární
Dĺžka: 5×53 min
Z roku: 2000
Pôvod filmu: Německo
Známe tiež ako:

účinkujúci

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 93%
Hodnocení uživatelů: 84%
Rozdíl hodnocení: 9%

Hitlerovy děti ke stažení zdarma

Stáhnout Hitlerovy děti

Ostatné weby na ktorých môžete nájsť filmy k nahliadnutiu zdarma: : warezforum, hotfile, megashares, badongo, www.rapidshare.com, www.uloz.to, filefront atd…

Vložil Dokumentárny | Štítek , | Zanechať komentár

Veľká kozmická cesta (1974)

Velká kosmická cestaSovietsky film pre mládež, na cestu do kozmu sa vydávajú dvaja chlapci a jedno dievča. Film s podobnou tematikou ako sovietsky film Moskva – Kasiopeia.

Ďalšie informácie

Zaradenie:
Čas: 66 min
Vydané v roku: 1974
Natáčanie v: Sovětský svaz
Známe tiež ako:

účinkujúci

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 99%
Hodnocení uživatelů: 86%
Rozdíl hodnocení: 13%

Velká kosmická cesta ke stažení zdarma

Stáhnout Velká kosmická cesta

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: megashares, sharerapid, czshare, filefront, hotfile, savefile, badongo atd…

Vložil Nezaradené | Štítek , | Zanechať komentár

Izba bez okien (TV film) (2001)

Pokoj bez oken (TV film)O všemožných podobách mileneckého vzťahu, žiarlivosti, vzťahovačnosť, naivite, sebeckosti a duševných skratom s týmto spojených rozpráva táto epizóda seriálu Čierni anjeli. V hlavných úlohách Tatiana Vilhelmová, Jiří Dvořák, čierny pes a tajomný hrad Velhartice.

Krátky detail

Zaradenie: Horor / Thriller
Dĺžka: 55 min
Vydané roku: 2001
Pôvod filmu: Česko
Známe aj pod názvami:

Obsadenie filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 86%
Hodnocení uživatelů: 97%
Rozdíl hodnocení: -11%

Pokoj bez oken ke stažení zdarma

Stáhnout Pokoj bez oken

Ostatné stránky na akých je možné nájsť filmy na stiahnutie zdarma:: megaupload, warezforum, savefile, filefront, badongo, warforum, hotfile atd…

Vložil Horor, Thriller | Štítek | Zanechať komentár

Vrah Rosemary (1981)

Vrah RosemaryDievča s chlapcom opúšťajú maturantský ples a idú si spolu zalaškovat do altánku v záhrade, kde sú obaja brutálne zavraždení jej bývalým priateľom, na ktorého nevydržala čakať až sa vráti z vojny. O tridsaťpäť rokov neskôr sa v meste chystá prvýkrát od onej udalosti ďalšie maturantský večierok a vrah s ruží a vidlami sa vracia. Temný, odpudivý slasher béčkaře Josepha Zita (Piatok trinásteho 4, Rudý škorpión).

Info

Sekcia: Horor
Čas: 89 min (Director's cut: 87 min)
Dátum vydania: 1981
Pôvod filmu: USA
Ďalšie mená filmu:

účinkujúci

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 100%
Hodnocení uživatelů: 72%
Rozdíl hodnocení: 28%

Vrah Rosemary ke stažení zdarma

Stáhnout Vrah Rosemary

Ďalšie weby na akých je možné nájsť online filmy:: sharerapid, warforum, www.rapidshare.com, www.uloz.to, megaupload, czshare, filefront atd…

Vložil Horor | Štítek | Zanechať komentár

Nájomní vrahovia (1999)

Nájemní vraziKeď dlhy dosiahnu značné výšky a neprestávajú rásť, rozhodne sa mocný Neworleanský gangster zakročiť a staré dlhy vyrovnať. Preto najme dva ostré, neľútostné zabijakmi a vyšle ich za dlžníkov do New Yorku, aby všetky dlžné sumy vybrali. Ray a A.K. sa vydajú na cestu lenže keď zistia o aké vysoké sumy sa hrá, urobia osudnú chybu, keď sa rozhodnú miesto plnenia dohody a malých súm, ktoré im z každého vybraného dlhu plynú, zarobiť obrovský balík naraz a na vlastnú päsť. Veľmi čoskoro totiž majú v pätách nielen svojho gangsterského zamestnávateľa, ale aj šéfa detektívneho oddelenia newyorskej polície Hackmana a policajtku Baileyová, ktorá je síce krásna, ale aj neľútostná a navyše má zjavne s dvojicou ostrých chlapcov vlastné plány. Kdekoľvek sa dvojica ranami objavia, tam ich čaká niektorý z prenasledovateľov as nimi problémy, z ktorých si musí pomôcť silou. Ich jedinou nádejou je uniknúť z mesta. A radi by to dokázali skôr ako zomrú.

Ostatné podrobnosti

Sekcia: Akční / Thriller
Dĺžka: 90 min
Z roku: 1999
Pochádza z: Kanada
Ostatné názvy:

Réžia a herci

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 58%
Hodnocení uživatelů: 30%
Rozdíl hodnocení: 28%

Nájemní vrazi ke stažení zdarma

Stáhnout Nájemní vrazi

Ostatné weby na ktorých môžete nájsť filmy k nahliadnutiu zdarma: : megaupload, megashares, sharerapid, www.uloz.to, warforum, hotfile, badongo atd…

Vložil Akčné, Thriller | Štítek , | Zanechať komentár